Презентація результатів опитування Соціологічного Центру ім. Михайла Драгоманова

Результати соціологічного дослідження, проведеного соціологічним Центром імені Михайла Драгоманова, оприлюднили сьогодні під час прес-конференції соціолог, професор Сергій Штепа і політичний експерт Ростислав Балабан в прес-центрі ЛІГИ.

Опитування дорослого населення України було проведено 12 грудня – 21 грудня 2018 року методом особистого інтерв’ю. Всього було опитано 1800 респондентів, що мешкають в усіх областях України (крім АР Крим і територій ОРДЛО.) Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно просу, серед потенційних кандидатів на пост Президента України лідирують Юлія Тимошенко (17,3% з числа опитаних, які планують брати участь у виборах) і Петро Порошенко (14,4% з числа опитаних, які планують брати участь у виборах). Саме ці два кандидата згідно з результатами опитування виходять у другий тур.

Далі вибір респондентів розподілилися наступним чином: Володимир Зеленський (11,9%), Анатолій Гриценко (7,1%), Юрій Бойко (6,4%), Олег Ляшко (5,6%), Святослав Вакарчук (5,1% ). Також високі рейтинги мають Олександр Шевченко (3,7%), Андрій Садовий (2,7%), Сергій Тарута (2,6%). Динаміка виборчих настроїв (включаючи попередні опитування) показує, що найбільш ймовірними учасниками другого туру залишаються два кандидати: Юлія Тимошенко і Петро Порошенко.

Презентація результатів опитування Соціологічного Центру імені Михайла Драгоманова

Презентація результатів опитування Соціологічного Центру ім. Михайла Драгоманова.На правах реклами.

Posted by LIGA.net on Wednesday, December 26, 2018

Крім того, переважна більшість респондентів незалежно від їх електоральних симпатій вважають, що найбільш ймовірними переможцями виборів Президента України є Юлія Тимошенко (21,1% опитаних, що визначилися з виборами) і Петро Порошенко (21% опитаних, що визначилися з вибором). Відсоток виборців, які не визначилися зі своїм вибором, істотно скоротився (12,6% серед тих, хто планує брати участь у виборах). Це означає, що відбувається мобілізація прихильників учасників президентської кампанії, і вона буде посилюватися з початком офіційної виборчої кампанії. Опитування також стосувався актуальних проблем нашого суспільства. Зокрема, на першому місці серед хвилюючих українців питань – військові дії на Сході України (68,3%), на другому – корупція в органах влади (38,5%), на третьому – зростання цін (33,3%).

Найменше українців хвилює питання збереження статусу російської мови (2,4%). Ще одним важливим питанням є створення автокефальної помісної православної Церкви в Україні (підтримує 54,7%, не підтримує 17,7%, не визначились 8,4%, не цікавляться цією тематикою 19,2%). Соціологи відзначили, що при збереженні існуючої електоральної динаміки Президент Петро Порошенко, який ініціював процес утворення автокефальної церкви, має незаперечні шанси отримати перевагу в першому або перемогти в другому турі.